image001

 

انجمن کتاب‌مقدّس ایران در غربت

نشر و پخش کلام خدا

در میان ایرانیان سراسر جهان

۱۲ اکتبر ۲۰۱۶

خواهران و برادران گرامی در مسیح، خادمین گرامی و مسئولین سازمانهای مسیحیسلام در نام خداوند عیسی مسیح!

در فوریه سال ۱۹۹۰ میلادی، دولت جمهوری اسلامی ایران دفتر انجمن کتاب‌مقدّس در ایرن را بست و ساختمان آن را مصادره نمود. جای بسی شکرگزاری دارد که بدانیم علیرغم این اقدام، کار نشر و پخش کلام خدا در داخل و خارج ایران هرگز متوقّف نشد! امّا خبر خوب دیگری هم داریم که با شما عزیزان در میان بگذاریم. در ماه مارس ۲۰۱۵ با حمایت انجمن‌های جهانی کتاب‌مقدّس، گروهی از رهبران خدمات مسیحی ایرانی اقدام به بازگشایی انجمن کتاب‌مقدّس ایران در غربت نمودند. اگرچه در حال حاضر دفتر اجرایی انجمن خارج از کشور عزیزمان قرار دارد، دعا و امید امید ما این است که روزی انجمن از غربت به خانهٔ خود بازگردد. تا فرا رسیدن آن روز، ما خود را متعهّد و موظّف می‌دانیم که کماکان کلام مقدّس خدا را در دسترس فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور قرار دهیم.

از ابتدای تأسیس انجمن کتاب‌مقدّس ایران، ترجمه و توزیع کلام خدا در میان ایرانیان هدف همیشگی آن بوده‌است. بدیهی است که بدون هدایت و حمایت خدا، تمام تلاش‌های بشر محکوم به شکست و نابودی‌ است. به همین جهت، اعضای هیأت مدیرهٔ انجمن کتاب‌مقدّس ایران، با خرسندی به اطلاع می‌رسانند که هفتهٔ ۱۴ تا ۲۰ نوامبر را «هفتهٔ دعا برای انجمن کتاب‌مقدّس ایران» تعیین نموده‌اند. به همین دلیل از شما عزیزان در مسیح دعوت می‌کنیم به ما بپیوندید و برای این خدمت مقدّس دعا نمایید. بیایید تا دستهایمان را در هم گره نموده برای ایمانداران داخل کشور و خدمت توزیع کلام خدا در میان این عزیزان، در اتّحاد با یکدیگر دعا کنیم.

پیش از مصادرهٔ انجمن کتاب‌مقدّس در ایران، کلیساهای مختلف داخل کشور هر سال یک هفته را به دعا برای انجمن اختصاص می‌دادند. در خلال جلسهٔ یکشنبهٔ آن هفته، کلیساها هدایای ویژه‌ای برای حمایت از انجمن کتاب‌مقدّس ایران جمع‌آوری و تقدیم می‌نمودند. به یادمان آن سنّت مبارک کلیساهای ایران، از شما عزیزان دعوت می‌کنیم تا خبر خوش بازگشایی انجمن را به عزیزان و مقدّسین اعلام کنید و برای این خدمت به ما بپیوندید. کمک‌های مالی شما عزیزان انجمن کتاب‌مقدّس را در خدمت چاپ و پخش کلام مقدّس خدا یاری می‌کند. اعضای هیأت مدیرهٔ انجمن ساکن در امریکا و انگلستان با خوشحالی آماده هستند تا در جلسات کلیسایی شما شرکت کرده، ضمن اطلاع‌رسانی بیشتر پیرامون خدمات انجمن، شما و خدمتتان را تشویق نمایند.

چنانچه در این زمینه پرسش و یا نظراتی دارید که مایل هستید با ما در میان بگذارید لطفاً از طریق ایمیل Nahid@iranianbiblesoiety.org  با ما تماس بگیرید.

در محبّت مسیح

ناهید سپهری

دبیر اجرایی انجمن کتاب‌مقدّس ایران در غربت